Sommarlov!

Ett kort sista veckobrev för detta läsår kommer här.

I måndags fick vi höra hur Dino hade haft det hemma hos Samuel.

Vi fick ett brev av Dino igår där hen berättade att hen idag flyttar till sin kusin i Trollhättan. Hen bjöd därför på lite Hej då-fest för Dino själv men även för William och Nilo som flyttar i sommar.

Idag hade vi en mysig morgon för att sedan tåga i Liatorp och sjunga fint inför alla föräldrar som kommit. Så härligt att så många kom och tittade!

Jag vill också säga tack för det här läsåret och för att jag fått ha era härliga barn. Ni ska vara stolta över alla stora steg de tagit i sin utveckling under året. Nu lämnar jag över dem till Betty. Maria följer även med i 2:an.

Ha ett riktigt härligt sommarlov!

Sofie och Maria

 

Det här inlägget postades i Okategoriserade. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *